Podróże do wnętrza

Więzi energetyczne – niewidzialne połączenia cz.I

Opracowała
w dniu
13 maja 2020

Wydawać by się mogło, że każdy ma swój własny świat i jeżeli jesteśmy w jakiś sposób z kimś połączeni to tylko i wyłącznie z bliskimi. Ale czy na pewno tylko z bliskimi i czy tylko z ludźmi? Przyjrzyjmy się temu bliżej i zastanówmy czym są więzi energetyczne.

Miałeś kiedyś sytuację, w której pomyślałeś o kimś i nagle ten ktoś do Ciebie zadzwonił? Albo w trakcie konwersacji z jakąś osobą poczułeś, że nagle uchodzi z Ciebie energia, przy czym rozmówca wydawał się być jeszcze bardziej ożywiony? A może zdarzyło Ci się nagle poczuć szczęśliwym bez żadnego powodu, albo wręcz odwrotnie, odczuć jakiś nagły smutek?

Moje babcie opowiadały mi, że gdy piszczy w uszach, oznacza to, że ktoś właśnie o mnie pomyślał. Piszczenie w lewym uchu oznaczało, że ktoś pomyślał o mnie ciepło. Podobne wytłumaczenie słyszałam gdy piekły mnie uszy czy miałam czkawkę. Wystarczyło wtedy, pomyśleć o tym kto to mógł być, a jeżeli objaw przechodził, oznaczało to, że dobrze trafiłam. Może coś w tym jest?

Czym są więzi energetyczne?

Wielokrotnie zastanawiałam się, jak to możliwe, że mój przyjaciel będący daleko ode mnie pisze do mnie w tym samym momencie. Albo, że myślimy o tym samym, a potem nawet wypowiadamy te same słowa. Przypadek? Nie sądzę ;).

Tak też zaczęłam poznawać więzi energetyczne, których istotę chcę Ci przybliżyć w tym wpisie. Zacznijmy więc od wyjaśnienia, czym one są.

A więc…

Więzi energetyczne to niewidzialne strumienie energii i komunikacji, które łączą Cię z ludźmi, miejscami, przedmiotami czy wydarzeniami. Energia przesyłana tymi strumieniami może przepływać i odpływać. Sznury tej energii mogą być cienkie i szybko przeminąć albo silne, trwające całe życie. 

Takimi strumieniami przepływają emocje, uczucia bólu fizycznego, fizycznej przyjemności, ale również wiedza i mądrość. Mamy do czynienia z więzami, które są dla nas bardzo korzystne – ładują nas pozytywną energią, ale są też takie, które z nas tę energię wysysają. Pozytywne sznury energii przybierają zazwyczaj jasne kolory, lśniące światłem, natomiast te negatywne mogą się przedstawiać jako matowe, lepkie, mętne. Gdy więź emocjonalna między dwojgiem ludzi jest silna, to strumień energii ich łączący też taki jest – wtedy można wyczuć drugą osobę (jej radości, obawy, smutki) na ogromne odległości. Więzi takie mogą wypływać z różnych obszarów ciała. Zazwyczaj z miejsc czakralnych, w zależności od tego, jaka więź połączyła Cię z drugą osobą. Na przykład zakochane osoby zazwyczaj łączy więź pochodząca z czakry serca, przyjaźni natomiast ze splotu słonecznego, serca. Szamani i osoby obdarzone dużą wrażliwością i intuicją, potrafią ujrzeć owe wiązki.

Jakimi więziami możesz być powiązany?

Tutaj przedstawię Ci więzi energetyczne, które mogą być z Tobą powiązane z uwagi na to, iż żyjesz w połączeniu ze wszystkim i ze wszystkimi.  

Więzi rodzinne

Obstawiam, że tę więź rozumiesz i nie kwestionujesz jej przyłączenia, prawda? 

Czy miałeś sytuację w której, gdy wydarzyło się coś złego, dzwoniło do Ciebie któreś z rodziców, pytając, czy wszystko w porządku? U mnie było tak wiele razy. Dzieje się tak, ponieważ więzi łączące Cię z Twoimi rodzicami są jednymi z najsilniejszych. 

Możliwym jest również posiadanie połączenia z przodkami. Wydarzenia z przeszłości, które były udziałem Twoich dziadków, mogą mieć wpływ na Ciebie poprzez więzi energetyczne. Jak na przykład wydarzenia z czasów wojny, prześladowań, epidemii. Te emocje bardzo silnie ukorzeniają się w więziach, szybko się przemieszczają. Jednak, jeżeli więzi te działają na Ciebie niekorzystnie, można je przeciąć, pozostawiając tylko te działające korzystnie.

Przyjaciele i znajomi

Nie tak dawno odczułam nagłe przygnębienie i rozżalenie. Nie wiedziałam, skąd się wzięło to uczucie! Tego dnia były moje urodziny, życzenia pojawiały się z każdej strony, więc powinnam być radosna, prawda? Pomyślałam sobie wtedy, że to nie są moje odczucia. Zaczęłam się zastanawiać, czyje mogą być. Po jakimś czasie zadzwoniła do mnie przyjaciółka, by złożyć mi życzenia. Okazało się, że miała problemy w pracy, które ją przytłaczały i o mało nie zapomniała o moich urodzinach. Po rozmowie z nią oraz wysłuchaniu tego co się u niej dzieje, dodaniu otuchy i mentalnego przytulenia, poinformowała, że zrobiło jej się lepiej. Mnie również. Doszłam wtedy do wniosku, że więź nas łącząca przekazała mi emocje przyjaciółki. 

Zastanów się, czy Ty nie miałeś takiej sytuacji? 

Podobna sytuacja występuje gdy ktoś jest na Ciebie zdenerwowany. Wtedy, nawet nieświadomie, może wytrącić Cię z równowagi. Możesz poczuć się osłabiony. Gdy zdarzało mi się z kimś pokłócić, zawsze wytrącało mnie to z równowagi i starałam się jak najszybciej wyjaśnić sytuację, ponieważ miałam w sobie jakieś dziwne odczucie niechęci do wszystkiego. Może to była niechęć tej osoby do mnie? W każdym razie, po wyjaśnieniu sytuacji, wrażenie to odchodziło. 

Wrogie więzi

Mogą pochodzić od osób, które są do Ciebie negatywnie nastawione i życzą Ci źle. Ze względu na to, że często o Tobie myślą i mówią, te więzi mogą być silne. Tak samo sytuacja wygląda względem Ciebie i osób, których nie lubisz Ty. Czasami, nawet nieświadomie podłączamy taki strumień energii. Najlepszym sposobem na to  by one nie wpływały na Ciebie negatywnie, jest zaakceptowanie ich istnienia. Zarówno tego, że Ty możesz kogoś nie lubić, jak i tego, że ktoś może nie lubić Ciebie. 

Więzi kochanków 

Pomiędzy kochankami istnieją silne, unikalne więzi energetyczne spowodowane intensywną miłością oraz namiętnością, zbliżeniami seksualnymi. Gdy energia płynie w obie strony, więź jest jasna i silna, jednak gdy jednemu z partnerów zależy jedynie na zbliżeniu, więź ta może być mętna, stłumiona, pozbawiająca energii. 

Po zakończonej relacji połączenie może trwać nadal. Objawiać się to może w nagłych myślach o tej osobie, nawet długo po ostatnim spotkaniu. By zakończyć wspominanie dawnej miłości, warto oczyścić takie więzi.

Więzi z osobami nieznanymi 

Gdy jestem w centrum handlowym często, już przy samym wejściu zdarza mi się odczuwać zmęczenie, złość. Szczególnie gdy jestem niewyspana lub osłabiona z jakichś innych przyczyn. Zawsze mam ze sobą coś do picia, ponieważ odczuwam pragnienie poruszając się po sklepach. Unikam wizyt w centrach, jak tylko mogę ;). 

Myślę, że odczucia takie mogą pojawiać się z uwagi na ilość myśli, energii, które zostawiają inni ludzie w takich miejscach. Pełno frustracji, gdy nie można znaleźć potrzebnej rzeczy, euforii gdy kupiło się piękną rzecz na wyprzedaży ;). Nici energetyczne mogą podczepiać się pod Twoje ciało, powodując wyczerpanie. Krzyżując ręce na piersi podczas przebywania wśród obcych ludzi, podświadomie ochraniasz swój splot słoneczny- miejsce, gdzie często podłączają się energie obcych osób. 

Więzi energetyczne ze zwierzętami

Czy zdarzało się, że po powrocie z pracy Twój pies już od dawna stał w drzwiach, żeby Cię powitać, jakby wiedział kiedy przyjedziesz? Albo miałeś wrażenie, że wiesz co Twoje zwierze myśli, czuje? 

Jeżeli przypominasz sobie takie sytuacje, oznacza to, że jesteś połączony ze swoim zwierzakiem :). Pamiętam kiedyś sytuację, w której mój pies obraził się na mnie, prawdopodobnie zabroniłam mu kopać dół na podwórku. Naprawdę widziałam w jego oczach złość, a później przez kilka dni rzadko do mnie podchodził ;). Czułam jego emocje, przekazał mi je poprzez wspólną więź. 

Słyszałam kiedyś opowieść od mojej znajomej, że gdy śpi z nią w łóżku jej pies, czasami miewa sny o wykopywaniu dołów rękoma, podgryzaniu kości. Stwierdziła wtedy, że to chyba nie mogą być jej sny i zaczęła podejrzewać, że są to sny jej psa. Więź ich łącząca mogła więc objawić się właśnie w ten sposób. 

Więź z ziemią 

Tradycyjne kultury są przekonane o istnieniu energii łączących z ziemią, górami, drzewami, roślinami, rzekami itd. Podobno gdy się rodzimy, jesteśmy połączeni nie tylko ze swoją rodzicielką, ale także z Matką Ziemią. Im dłużej człowiek przebywa w jednym miejscu, tym silniejsza staje się ta więź. 

Australijscy Aborygeni wierzą, że istnieje gruba i silna lina wiążąca ludzi do ziemi pochodzenia. Twierdzą, że gdy człowiek podróżuje, lina staje się coraz cieńsza i może mieć to negatywny wpływ na zdrowie. Jeżeli więc oddaliliby się od swojemu miejsca pochodzenia, mogłoby to być dla nich niebezpieczne. 

Richard Feynman, laureat Nagrody Nobla podczas wykładów o elektromagnetyzmie mówił, że gdy ciało człowieka zostaje uziemione, następuje przedłużenie wielkiego systemu elektrycznego ziemi, co powoduje zharmonizowanie ciała i umysłu.

Dlatego warto czasami chodzić boso po trawie i ziemi :). (Możesz też wizualizować zapuszczanie korzeni, co jeszcze lepiej wpłynie na połączenie z Matką Ziemią).

Więzi z przeszłości

Możemy być połączeni z wydarzeniami z naszej przeszłości. Sytuacja, która wydarzyła się bardzo dawno temu, o której możemy nawet nie pamiętać, może wywołać w nas jakąś reakcję. Na przykład, jeżeli ktoś przypomina Ci przyjaciela z dzieciństwa, możesz być do tej osoby od razu pozytywnie nastawiony. Albo gdy poczujesz u kogoś zapach ciasta jakie piekła Twoja babcia, od razu może pojawić się miłe odczucie. 

Takie połączenia możesz mieć też z poprzednich wcieleń. Może byłeś kiedyś w miejscu zupełnie nowym, a które wcale nie wydawało Ci się obce? Albo masz wrażenie, że znasz osobę, którą dopiero poznałeś?

Uzależnienia, obsesyjne działania

Wbrew pozorom uzależnienia moją swoje pole energetyczne. Gdy wejdziesz w to pole, wytwarza się silna więź, przez którą trudno jest zaprzestać destrukcyjnego działania. 

Warto wtedy odnaleźć tę więź podczas medytacji, terapii i spróbować ją odciąć, gdyż wpływa ona negatywnie.  Sposobów na takie odcinanie jest naprawdę wiele. Dla jednych właściwym może być terapia (jak w przypadku nałogów), dla innych próba mentalnego odcięcia (jak na przykład odcięcie od natrętnego obserwowania byłego chłopaka/dziewczyny). 

Więzi energetycznych jest naprawdę bardzo dużo. Wymieniłam te, które wydawały mi się najistotniejsze. Oczywiście dla Ciebie ważniejsze mogą być zupełnie inne. Dlatego, zastanów się sam jakimi jeszcze więziami możesz być połączony. A teraz przejdźmy do analizy więzi energetycznych.

Analiza więzi energetycznych

W książce „Odcinanie więzi energetycznych” autorstwa Denise Linn spotkałam się z obrazowym przedstawieniem łączących nas strumieni energii.  Posłużę się przykładem ukazanym przez autorkę książki. 

Wyobraź sobie, że na szczycie wzgórza stoi silna kobieta. Jest noc, niebo jest rozgwieżdżone. Kobieta stąpa twardo na ziemi, ramiona wyciąga ku niebu. Pośród tej nocy widzisz pasma energii emanujące z jej czakr. Niektóre są cienkie i delikatne, niczym babie lato. Inne leżą u jej stóp, jak stary sznur. A inne są ze sobą splątane niczym słuchawki w kieszeni ;). Część z tych więzów sięga do nieba, ku gwiazdom, część w głąb ziemi. Te nici, wstęgi i pasma mienią się różnymi kolorami, mają różne wibracje; są takie które są nieruchome. Są też takie, które są okropnie czerwone, a miejsce wnikania w ciało przypomina bolesną ranę. Gdybyś mógł ujrzeć wstęgi energii wypływające z Twojego ciała prawdopodobnie wyglądałoby to tak samo.

Widzisz tę kobietę oczami wyobraźni? 

Natura więzi energetycznych

Dla głębszego zrozumienia więzi energetycznych ważne jest zrozumienie ich natury, którą można by zmieścić w 3 punktach:

 1. Więzi energetyczne pozwalają Ci się rozwijać – chodzi tutaj o nic innego jak zaobserwowanie, że każde zachwianie równowagi czegoś nas uczy. Wyzwania napotykane w codziennym życiu pomagają zauważyć co jest dla nas rzeczywiście ważne. Zatem, jeżeli znajdują się w Tobie negatywnie więzi warto im się przyjrzeć  i podziękować za to czego możesz się dzięki nim nauczyć. 
 2. Więzi energetyczne nie są przypadkowe – by więzi mogły się pod Ciebie „podczepić” musi wystąpić wibracyjne dopasowanie.  
 3. Jesteś połączony ze wszystkim – z tego punktu widzenia jesteś nie tylko sobą, swoim ciałem. Ale także, górą, lasem, jak również każdą napotkaną osobą. Spotkałam się kiedyś ze stwierdzeniem, że jeżeli nie akceptujesz czegoś w innej osobie, to tak naprawdę odnajdujesz w sobie taką cechę i jest ona dla Ciebie trudna. Natomiast osoba napotkana ma Ci pomóc ją zobaczyć być mógł przerobić ją dla własnego rozwoju.
Teraz przedstawię Ci co możesz odczuwać w przypadku podczepienia się do Ciebie niepożądanej więzi.
 • Możesz czuć się bez wyraźnej przyczyny wyczerpany.
 • Możesz czuć myśli i emocje, które nie są Twoje, na przykład będąc w pomieszczeniu gdzie przed chwilą się ktoś pokłócił, możesz odczuwać te negatywne fluidy: Atmosfera tak gęsta, że można kroić ją nożem.
 • Występowanie przypadkowych, niechcianych myśli. 
 • Ciężkie do opanowania emocje – mogą pojawić się gdy przebywasz w miejscu pełnym smutku, złości, mimo, że Ciebie bezpośrednio wydarzenia tego miejsca nie dotknęły.
 • Szkodliwe przywiązanie do rzeczy, ludzi i miejsc – na przykład człowiek próbujący ratować z płonącego budynku swoje kosztowności zamiast własnego życia przejawia występowanie takiej więzi.
 • Natarczywe myśli – dotyczące przeszłych wydarzeń. Odtwarzanie scenariuszów rozmów w swojej głowie, ciągłe rozpatrywanie negatywnych, minionych sytuacji. 
 • Ból współczucia – może zdarzyło Ci się kiedyś, że po rozmowie z osobą, którą bolała głowa, zaczęła ona boleć również Ciebie? Taka sytuacja zdarza się często ludziom obdarzonym wysoką empatią. Często odczuwają cierpienie innych osób, zwierząt, świata.
Jak możesz odkryć swoje więzi energetyczne?

Poniżej przedstawię Ci sposób, którym sama się posługuję. 

Skanowanie własnego ciała podczas medytacji w poszukiwaniu więzi energetycznych krok po kroku :):

 1. Usiądź lub połóż się w miejscu gdzie czujesz się bezpiecznie. Upewnij się, że jest Ci ciepło oraz, że Twój kręgosłup jest wyprostowany.
 2. Zamknij oczy, weź kilka oddechów. Na początek normalnych, później zacznij pogłębiać i wydłużać swój oddech. 
 3. Wyobraź sobie, że Twoje ciało znajduje się na szczycie wzgórza porośniętego trawą, ale Twoja świadomość znajduje się poza ciałem. Obserwuj ciało.
 4. Podczas obserwacji dostrzeż nici, wstęgi, sznury, liny a nawet cieniutkie nici, niczym babie lato, wypływające z Twoich czakr i innych części ciała. Zwróć uwagę jak wyglądają i z jaką częścią ciała się łączą. 
 5. Wybierz jedną z takich nici, dotknij jej, złap za nią i wyobraź sobie, że podążasz wzdłuż niej do kogoś lub czegoś po drugiej jej stronie. 
 6. Po wyjściu ze stanu medytacji zanotuj swoje odkrycia.

Metoda ta może wydawać się łatwa, ale taka nie jest. Potrzebowałam wielokrotnych prób by móc dotrzeć na drugi koniec sznura. Jednak, nie zniechęcaj się jeżeli nie wyjdzie Ci to za pierwszym, drugim, dziesiątym razem. Warto byś był cierpliwym a wtedy na pewno się uda :). 

Była to pierwsza część mojego wpisu o więziach energetycznych. W następnej części dowiesz się w jaki sposób można odcinać niepożadane sznury energii. Przedstawię Ci też sposoby, które przyszły do mnie same oraz te, które znam z literatury. Mam nadzieję, że szykujesz się już z otwartym sercem na przyjęcie kolejnej dawki ciekawostek :). Tymczasem, postaraj się wykonać przedstawione powyżej przeze mnie ćwiczenie, będziesz wtedy bogatszy w wiedzę, jakie więzy może warto byłoby odciąć. 

 

Tradycyjnie już, zapraszam do komentowania i pozostawienia po sobie informacji czy wpis Ci się podobał albo wykorzystania do tego celu zakładki kontaktu

 

źródło:
Denise Linn "Odcinanie więzów energetycznych"

TAGS
Powiązane posty
4 komentarze
 1. Odpowiedz

  Grzegorz F.

  16 maja 2020

  Informacje w artykule są bardzo przydatne w codziennym funkcjonowaniu dla osób, które czują, chcą czuć i poznawać więcej o duchowej, energetycznej sferze życia i człowieka. Znajomość własnych więzi energetycznych może znacznie usprawnić nasze funkcjonowanie jako ludzkości oraz przyczyni się do większej satysfakcji z życia, na wyższym poziomie poznania/funkcjonowania niezależnym od technologii poza nami.

  • Odpowiedz

   Marta Maj

   17 maja 2020

   Zgadzam się z Tobą, Grzegorz. Znajomość takich więzi bardzo pomaga w odnalezieniu samego siebie. Dzisiejszy świat pełen jest zagłuszaczy, które utrudniają taki wgląd. Jednak „dla chcącego nic trudnego” ;).
   Cieszę się, że informacje w artykule były dla Ciebie przydatne.
   Pozdrowienia!

 2. Odpowiedz

  Mateusz H.

  30 maja 2020

  Czytalem o tym w ksiazce Wojciecha Cejrowskiego „Rio Anaconda”. Bada on tam dzikiem plemiona Carapana zamieszkujace puszcze Amazońską w Kolumbii.

  Zadziwiajace jest to co szamani oraz czarownicy tych plemion potrafia robic.

  Bardzo bym chcial przeczytac jak negatywne wiezi energetyczne mozna przecinac, usuwac.

  Dziekuje za propozycje ksiazki do przeczytania.

  Pozdrawiam 😌.

  • Odpowiedz

   Marta Maj

   30 maja 2020

   Mateusz, w części drugiej wpisu znajdziesz kilka sposobów na odcinanie negatywnych więzi 🙂
   Pozdrawiam 🙂

Zostaw komentarz