Podróże do wnętrza

Więzi energetyczne – niewidzialne połączenia cz.II

Opracowała
w dniu
20 maja 2020

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejszy wpis: więzi energetyczne – niewidzialne połączenia jest kontynuacja poprzedniego. W tej części przedstawię Ci kiedy warto podjąć działanie zmierzające do odcięcia niektórych więzi energetycznych. Dowiesz się również  jak to zrobić. Tak jak wspomniałam w poprzednim wpisie, będę posiłkowała się literaturą, ponieważ ja również musiałam czerpać wiedzę na temat tych sposobów ;). Opowiem Ci o sposobach oderwania, które same do mnie przyszły. 

A więc zaczynamy! 

Kiedy podjąć działanie?
Więzi energetyczne wampirów 

Warto zastanowić się nad odcięciem więzi energetycznych, jeżeli zauważysz, że Cię one osłabiają. Gdy czujesz, że jesteś nieustannie zmęczony, albo wyczerpany, w towarzystwie konkretnej osoby może to oznaczać, że wysysa ona z Ciebie energię. Może być to spowodowane niedopasowaniem waszych pól energetycznych w danej chwili. 

Często takimi osobami są te, które poszukują ciągłej aprobaty i akceptacji. Ludzie tego typu stale pragną wyrażać emocje i mówić o swoich problemach. Osoby takie prawie zawsze nie wiedzą, że odpowiadają za Twój spadek energii. Zwykle potrzebują oni dużo więcej pokładów miłości i zainteresowania. 

Ponadto, osoby określane mianem wampirów energetycznych często nie ufają ludziom, postrzegani są jako perfekcjoniści i chcą kontrolować otoczenie z uwagi na to, że brakuje im kontroli nad nimi samymi. Czasami mogą również zachowywać się jak bezbronne ofiary, które uważają, iż cały świat obrócił się przeciwko nim. Wtedy, osoba chcąca im pomóc stawia się w roli wybawcy – przez co jest wysysana z własnej energii. 

Ciekawostka…

Jeżeli masz wokół siebie wampiry energetyczne, możliwe, że coś w Tobie przyciąga takie osoby i macie podobne wibracje. Wampiry często lgną do ludzi, którzy nie mają silnych granic osobistych i brakuje im osobistej siły. 

Jednakże, by ochronić się przed działaniami tych osób, warto zapewnić sobie odpowiednią ochronę przed spotkaniem z nimi. Przedstawię sposób na takie działanie w dalszej części. 

Ataki mentalne

Pochodzą od osób, które świadomie lub podświadomie chcą Ci zaszkodzić. Polega to na skupianiu w stosunku do Ciebie negatywnych myśli, na przykład gdy ktoś się na Ciebie gniewa. Gdy myśli o Tobie w trakcie napadu złości to może zacząć Cię boleć głowa. Ale manifestuje się także innymi bólami: brzucha, nagłym zdenerwowaniem, zmęczeniem, koszmarami. Oczywiście mogą być również inne powody, dla których możesz poczuć się w ten sposób. Jeżeli jednak zdarza się to nagle, niespodziewanie, bez przyczynowo, zastanów się, czy nie jesteś właśnie ofiarą takiego ataku.

Toksyczni ludzie

Określenie to niekoniecznie oznacza, że to osoby są toksyczne, tylko, że więź was łącząca do takich właśnie należy. Są to osoby, których stan umysłu jest tak negatywny, że zarażają nim wszystkich wokół siebie. Są to osoby często narzekające, takie, które widzą wszystko w czarnych barwach i we wszystkim potrafią odnaleźć negatywy. Lubią narzekać wspólnie. Warto odciąć się od takich energii, jeżeli nie chcesz popaść w podobny nastrój.

Burzyciele marzeń

Są to osoby, które według nich samych mają dobre intencje. Są osobami ciepłymi, troskliwymi. Jednak, pod przykrywką chronienia, mogą Cię oceniać i deprecjonować twoje marzenia, chcąc oszczędzić Ci rozczarowania, że czegoś nie osiągniesz. Zdarza się, że są to osoby z najbliższego otoczenia, takie, których trudno nie posłuchać, szczególnie gdy mają wiele racjonalnych argumentów przemawiających za tym, że może Ci się nie powieść. Jednak, przez takie działanie mogą pozbawić Cię iskry pchającej do nowych, ciekawych rzeczy. Żeby na to nie pozwolić, możesz odciąć z nimi jedynie te więzi energetyczne, które wpływają w negatywny sposób na Twoje marzenia. Natomiast te pozytywne zostawić w spokoju.

Rozpacz po utracie bliskich

Śmierć bliskiej osoby jest niezwykle silnym i trudnym przeżyciem. Żal po stracie  członka rodziny, przyjaciela czy ukochanego zwierzęcia może być ogromny. Jednak jest on potrzebny do oczyszczenia. 

Niekiedy bywa tak, iż mimo uczucia zakończenia żałoby, w sercu nadal pozostaje jakiś smutek. Może to być spowodowane istnieniem więzi energetycznej, łączącej Cię z osobą zmarłą. Warto wtedy spróbować przeciąć taką więź z miłością i ruszyć w dalszą drogę oraz dać zmarłemu kontynuować swą wędrówkę duchową.

Energia pozostawiona w domu albo miejscu pracy 

Nowe środowisko niesie za sobą zmianę i stres. Niekiedy także pozostałości energetyczne, które mogą oddziaływać na Ciebie negatywnie. W jednym z artykułów pisałam o naszej przeprowadzce do nowego mieszkania i oczyszczaniu tego miejsca ze względu na pozostawioną tam energię. (zobacz więcej tutaj). Czasami gdy wchodzisz w konkretne miejsce, możesz stwierdzić, że atmosfera jest napięta albo, że wręcz przeciwnie, jest miła. O to właśnie chodzi w energiach miejsc. 

Warto również byś podjął działanie w każdym przypadku gdy uzmysłowisz sobie podczepienie się do Ciebie negatywnej energii z miejsca, w którym przebywałeś. Ważne jest jednak, byś uświadomił sobie, skąd ona może pochodzić. 

Metody oczyszczania więzi

A teraz przedstawię Ci kilka sposobów na odcięcie więzi energetycznych, które Ci nie służą. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz skorzystać ze swojej autorskiej metody :). 

Przygotowanie

Zanim przystąpisz do odcinania więzi, ważne jest, byś odpowiednio się przygotował. Możesz wziąć prysznic, zrobić peeling oczyszczający, a następnie opłukać się zimną wodą (by odświeżyć swoją aurę). Ubierz się w jasne kolory. Dzięki takim kolorom negatywne połączenia będą miały utrudnione ponowne podczepienie się oraz wzmocniona zostanie Twoja aura. Pij dużo wody i zanotuj, co chcesz zrobić. Jasno i konkretnie powiedz sobie od kogo/czego chcesz się uwolnić (dobrze jest ustawić sobie taką notatkę pod zapaloną świecą). Myśl o tym co chcesz zrobić spokojnie, bądź skoncentrowany.

Przecinanie za pomocą nożyc
 • Usiądź w wygodnym miejscu. Zamknij oczy i odpręż się. Możesz włączyć muzykę relaksacyjną, która pomoże Ci się odprężyć. Z każdym wdechem wyobrażaj sobie, że napełnia Cię jasna energia, a z wydechem uchodzi to, co nie jest Ci potrzebne. 
 • Odwołaj się do ochronnych istot. Może to być anioł, przewodnik duchowy, to już zależy od Ciebie. Poproś o pomoc w pozbyciu się niepotrzebnych więzi.
 • Kiedy poczujesz się odprężony, zacznij wizualizować znajdowanie się na zielonym, trawiastym wzgórzu. Wyobrażaj sobie płynące chmury, rozciągający się widok wokół. Poczuj się uziemiony i silny. Gdy spojrzysz w dół, możesz zauważyć, że na szczyt prowadzi kręta ścieżka. Może nią wejść na górę wszystko i każdy, z kim jesteś połączony, jeżeli tylko tego zapragniesz. 
 • Zauważ, że w dłoniach trzymasz ostre nożyce albo nóż, od których czuć silną energię. Kiedy na ścieżce pojawi się pierwsza osoba, z którą chcesz przeciąć więź, przyjrzyj się strumieniom was łączącym. Przetnij te, które wydają się ciemne, uschnięte, mętne. 
 • Podczas przecinania możesz afirmować: „Ja (twoje imię), tym ruchem przecięcia pozostawiam między nami tylko to, co jest korzystne i dodaje sił”. Albo wymyśl swoje własne zdanie. Ważne by mieściła się tam informacja o przecinaniu negatywnych więzi a pozostawieniu pozytywnych. 
 • Na koniec podziękuj osobie za to, że była (albo w dalszym ciągu jest), częścią Twojego życia. Prześlij energię miłości, wdzięczności. 

Jeżeli trudno jest Ci wyobrazić sobie takie odcinanie, możesz skorzystać z rzeczywistego noża albo nożyczek. Wtedy, w miejscu, gdzie wyczuwasz połączenie, które chcesz odciąć, przetnij powietrze nożyczkami. Uważaj, by nie zrobić sobie krzywdy. Często połączenia mogą znajdować się w obrębie splotu słonecznego. Miej wtedy otwarte oczy (tak będzie bezpieczniej). Po zakończeniu dokładnie umyj narzędzie oraz ręce zimną wodą. 

Metoda fioletowego promienia
 • Wykonaj przygotowanie.
 • Zapal świecę, skoncentruj swoją intencję na oczyszczaniu więzi.
 • Zrelaksuj się. Usiądź wygodnie, oddychaj, najlepiej zamknij oczy.
 • Gdy już będziesz w stanie relaksacji, wyobraź sobie, że z Twojej czakry serca wydobywa się niewielki fioletowy płomyczek. Koncentruj się na tym płomieniu, aż zacznie stawać się coraz większy i zacznie jasno płonąć światłem. Zaobserwuj, jak się powiększa i otacza całe Twoje ciało.
 • Afirmuj słowa „Stanowię jedność z fioletowym płomieniem, przenika mnie, przepływa przeze mnie i we mnie istnieje. Wszystko, co nie jest mi potrzebne, rozpływa się i przekształca w wyższą częstotliwość”.
 • Proces oczyszczania zakończy się gdy płomień zacznie się zmniejszać.
Okadzanie
 • Jednym z najskuteczniejszych ziół do oczyszczania energetycznego jest biała szałwia. Gdy z podpalonym pękiem szałwii poruszasz się od lewej do prawej strony, Twój dom zostaje oczyszczony z negatywnej energii. Natomiast, jeżeli robisz to od prawej do lewej, pozbywasz się każdej energii, robisz reset. Warto później na energetyzować pozytywnie przestrzeń na przykład za pomocą kryształu górskiego. 
 • Możesz też okadzić siebie za pomocą takiego dymu. Gdy chcesz to uczynić, włóż do miseczki ziele, podpal je. Dym wydostający się kieruj do swojego ciała. „Obmywaj” głowę dymem z intencją oczyszczenia, oczy z intencją widzenia prawdy, uszy, abyś słyszał prawdę, gardło, abyś wypowiadał prawdę. Kierując dym w stronę serca, miej intencję, by pozostało ono czyste i otwarte. Prowadząc dym ku dołowi, możesz wypowiadać słowa, by Twe ciało było silne. Na koniec zagarnij dym do każdej ze swoich czakr z intencją pozbycia się niepotrzebnych więzi. 
Metoda palenia listu

Ta metoda jest bardzo prosta, zarazem bardzo oczyszczająca. 

 • Weź kartkę i długopis. Napisz list do osoby, zdarzenia, miejsca, z którym chcesz uciąć więź. Wyraź w nim to, dlaczego chcesz się tej więzi pozbyć, jak również zauważ i podziękuj za te dobre rzeczy związane z osobą/zdarzeniem/miejscem. Koniecznie podpisz się. Gdy już to zrobisz, schowaj kartkę do koperty.  Udaj się do bezpiecznego miejsca, w którym będziesz mógł ten list spalić. Niech płomień, którym będziesz ją spalać, ma w sobie intencję przerwania więzi. Gdy już dokonasz spalenia, wyobraź sobie, że te więzi energetyczne odpuszczają (niech się rozpłyną, rozłożą u Twych stóp, wzlecą w niebo). Po powrocie wykonaj oczyszczająca kąpiel/ prysznic. 

Możesz spróbować oczyszczenia za pomocą wyżej opisanych sposobów. A później wybrać jeden, który najbardziej Ci odpowiada. Jeżeli jednak chcesz poznać ich więcej, sięgnij do książki Denise Linn „Odcinanie więzów energetycznych”.

Wzmacnianie więzi energetycznych

Jeżeli chcesz wzmocnić jakieś więzi energetyczne, jednym ze sposobów jest przebywanie częściej z osobą, której więź tak dotyczy. W przypadku miejsca – częstsze go odwiedzanie. Możesz też wysyłać pozytywne myśli, energię do tych więzi i osób, które chcesz by były wzmacnianie. Wyobrażaj sobie, że więzi te lśnią jasnym światłem, są silne i żywe. 

Mam nadzieję, że przedstawiłam Ci powższe sposoby przejrzyście i zrozumiale. Jeżeli będziesz próbował działać z którąś z nich, daj proszę znać jak się czułeś po przeprowadzeniu ceremonii. Ważne jest by zrozumieć, że energie wokół nas są wszechobecne, czasami nie mamy wpływu na to co lub kto się do nas podczepi. Jednak, zawsze można znaleźć wyjście z sytuacji odcinając więzi energetyczne, które nam nie służą. 

źródło: Denise Linn "Odcinanie więzów energetycznych".

TAGS
Powiązane posty

Zostaw komentarz